Ваші діти будуть здоровими, якщо…
Придивіться уважно до свого сина чи доньки. Легке нездужання, депресивні стани, нервозність, погіршення зору, слуху, біль голови, вологі долоні – це ознаки ВСД (вегетосудинної дистонії). Причиною цього захворювання є початок порушення постави, а головне відбулися зміни в шийному відділі хребта.
Підступність цих захворювань у тому, що більшість випадків до певного періоду воно протікає безсимптомно, і батьки навіть не підозрюють, що їхня дитина потребує термінової медичної допомоги. У кожної дитини цей період суто індивідуальний. За статистикою, близько 85% дітей тією чи іншою мірою страждає на сколіоз.
А якщо батьки не спеціалісти-медики, то часто початкову форму сколіозу у своїх дітей не помічають.
– Які ознаки сколіозу, що починається, повинні насторожити батьків?
Люблячі та уважні батьки повинні, насамперед звернути увагу на асиметрію обличчя, плечових суглобів та кінцівок дитини, плоскостопість, кривошів, скручений таз, зміщений центр тяжкості в положенні стоячи і навіть невеликі відхилення від норми у поставі. Також можуть виникнути косоокість, астигматизм, перекіс губ.
– Які наслідки можуть виникнути, якщо не розпочати своєчасне лікування?
Дисплазія та сколіоз – дуже підступні вороги дитячого здоров’я, які руйнують його непомітно та поступово. Спочатку начебто б і не болить нічого, а батьки часто початкову форму захворювання у своїх дітей не помічають і навіть не підозрюють, що потрібна термінова медична допомога. Якщо запізнитися із лікуванням – патологічні зміни можуть стати хронічними. Молоді люди, які страждають на сколіоз III-IV ступеня, за своїм станом здоров’я подібні до шістдесятирічної людини. У них дуже ослаблений імунітет, а стиснуті викривленим хребтом спинномозкові волокна погано передають команди м’язами внутрішнім органам. Результат – головний біль, запаморочення, біль у серці, шлунку, кишечнику. А також організм схильний до різних вірусних інфекцій, дисбактеріозів, різноманітних алергічних проявів – на пил, продукти харчування, шерсть тварин та на багато іншого.
– Чи можна навантажувати дитину фізичними вправами, якщо у неї сколіоз чи сколіотична постава?
Щоб не викликати тяжких наслідків – лише за призначенням спеціаліста з індивідуальним підходом. Але, перш за все, необхідно зробити корекцію хребта. Така корекція м’яким впливом на кістково-м’язову систему за допомогою еластичних інструментів – головна ідея оригінальної методики Тамари Павлівни Білоусової. Цей метод відрізняється простотою, ефективністю та позбавлений будь-яких ускладнень.
– На що потрібно звернути увагу батькам, відправляючи своїх дітей до школи?
На висоту лопаток, на симетричність сідничних складок. Нахиливши дитину, звернути увагу на викривлення хребта (з огляду на швидке зростання дитини у літній період).
– Що ви рекомендуєте батькам та дітям?
Ми навчаємо всіх бажаючих навичок дитячого лікувального масажу на наших курсах.
Ці знання необхідні кожній сім’ї, кожній людині.
Бажаємо ЗДОРОВ’Я ВСІМ!
Автор – Білоусова Тамара Павлівна